Citát na den

Uživatelů
Počet zobrazení článků

Schola

Schola postupně vznikla z většího kostelního sboru, který má v naší farnosti velkou tradici. Původní sbor byl čtyřhlasý, kde v každém hlase byly alespoň tři zpěváci. Dnešní schola má dohromady tak osm až deset stálých členů a i přes to se snaží připravit alespoň na vánoce a velikonoce, či jiné významné příležitosti kvalitní sborové písně. Zkouška je každý pátek (sobotu) a vždy hodinu před nedělní mší. sv.. Na každé nedělní mši se zpívají dvě písně. Jsou to písně s kytarou, flétnou, nebo klávesami, někdy živé bicí (cajon). Vždy se snažíme, aby píseň byla alespoň dvouhlasá (muži, ženy). Schola také připravuje cca. jednou za měsíc v pátek dětskou mši svatou, která je celá zpívaná pouze rytmicky bez varhan. Také se snažíme udržet tradici zpívaných velikonočních pašijí.Ve farnosti Ptení působí také dětská schola, která vystupuje hlavně na farních dnech a při Vánočním zpívání.

Možnost shlédnout videa na kanále YouTube:             Youtube