Citát na den

image004u
V týdnu od: 5.4.2020

Květná neděle

Vzhledem k součastné situaci a podle nařízení vlády naš arcibiskup radi věřícím:

- věřící mužou splnit nedělní povinnost účasti na Mši svaté i poslechem televizního či radiového přenosu a svátečním klidem práce

- využit možnosti duchovního svatého přijímání: při sledování Mše sv. v rozhlase či televizi vyjádřit touhu po přijetí Krista a přivítat Ho ve svém srdci

- využit možnosti donášení svatého přijímání zvláště starším a nemocným domů ( je potřebá požádat kněze např. telefonický)

- výzva ke společné modlitbě každý den večer ve 20 hod.

- pokladničky s postní almužnou ať se přinesou po skončení epidemie

- manual pro domáci nedělní bohoslužbu se doporučuje na web. Pastorace.cz

Pro farnosti: Ptení, Stínava a Stražisko plati : Mše svaté budu sloužit  na objednané úmysly - na faře, bez účasti lidi. Na těchto internetových stránkách můžete sledovat živý přenos Mši svatých a modliteb každý všední den ve 20 hod. a v nedělí v 10 hod.                                                                                                                     Na Květnou nedělí kostely budou otevřené : ve Stínavě od 14 - 15 hod.

ve Ptení    od 15 - 16 hod.

na Stražisku od 16 - 17 hod.

Ve všední dny:    Ptení - pondělí. úterý, středa od 18 - 19 hod.

Stínava  -              středa od 17 - 18 hod.

Stražisko -         čtvrtek  od 17 - 18 hod.

Na Bílou Sobotu kostely budou otevřené od 9 do 11 hod. k osobní modlitbě, adoraci kříže a rozebrání posvěcených ratolesti.                                            Požehnání velikonočních pokrmů se doporučuje v rodinách.

. července Kontakt: administrátor - P. Radaczynski Mariusz, Mgr., Email:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PSČ:798 43, Ptení 33, tel.582 376 812