Citát na den

Počet zobrazených článků

ÚVODNÍ STRANA

Senická nota - 14.10.2017

V sobotu 14.10.2017 se v Senici na Hané uskutečnila již po šestnácté přehlídka schol - viz pozvánka. Letošní ročník byl koncipován jako nesoutěžní a jedinou udílenou cenou tak byla cena publika. Ptenská schola se této akce zúčastnila vůbec poprvé a v konkurenci osmi souborů se hned na poprvé podařilo získat toto ocenění - viz foto, což bude jistě pro všechny členy příjemným povzbuzením do další práce.

Farní den - 25.6.2017

V neděli 25.6. se v naší farnosti uskutečnil farní den. Zahájen byl jako obvykle v našem kostele. Potom jsme se přesunuli na farní dvůr, kde pokračovalo neformální odpolední setkání, na kterém byly připraveny hry pro nejmenší a pro všechny bylo připraveno bohaté občerstvení.

Fotky jsou k nahlédnutí zde,

Koncert - 11.6.2017

V neděli 11.6. se v našem kostele sv. Martina ve Ptení uskutečnil koncert, na němž vystoupili manželé Anna a Ondřej Muchovi a Ivana Machalová. Společně jsme mohli obdivovat díla starých mistrů, které zazněly prostřednictvím varhan, cembala a zobcových fléten. Atmosféra koncertu je zachycena na fotkách ve fotogalerii (zde).

Kocert máte možnost vyslechnout ještě v kostele na Stražisku v neděli 18.6.2017 - spojeno se slavnostním posvěcením sochy Anděla Strážného.

1. Svaté přijímání - 14.5.2017

V neděli 14.5. přistoupilo poprvé ke svatému přijímání celkem 9 dětí z naší farnosti. Církev je tak přijala do své náruče. Přejeme jim, aby o dar víry pečovali a nikdy o něj nepřišli.

Fotky ze mše svaté si můžete prohlédnout ve fotogalerii (zde).

Kdo jí mé tělo a pije mou krev,

má život věčný a já ho vzkřísím v poslední den.

Vždyť mé tělo je skutečný pokrm

A má krev je skutečný nápoj.

Kdo jí mé tělo a pije mou krev,

Zůstává ve mně a já v něm.